به گزارش چت دلسوز به نقل از ایکنا از یزد، محمدرضا عرشیان، معاون فرهنگی دادگستری استان یزد در جشن روزه اولی ها در دادگستری استان اظهار کرد: این که روزه اولی‌ها خاطره خوشی از این مرحله از زندگی خود در ذهن به خاطر داشته باشند بسیار مهم است و باید تلاش کنیم تا نوجوانان زیباترین تصویر را از نخستین روزه گرفتن خود در ذهن ثبت نمایند.
عرشیان افزود: اهمیت دادن به فرائض دینی و تربیت درست فرزندان بر اساس موازین اسلامی یکی از مهمترین رسالت های والدین است که باید با غنیمت شمردن لحظات ماه پر خیر و برکت رمضان، شیرینی بندگی را در کام فرزندان ثبت کرد.
وی گفت: ماه رمضان، ماه ضیافت الهی است و تمسک به قران از اهمیت بسزایی برخوردار است و هر کس به وظایف خود بر اساس این حبل المتین الهی تمسک جوید بدون شک رستگار خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت های مادی و مالی انسان در جهان امروز، گفت: در این جهان رو به پیشرفت صنعتی، فقر معنویت، انسانیت و اخلاق بیداد می کند که آن ناشی از خلأ قران و عدم پیروی از تعالیم این کتاب آسمانی است.
وی معارف قرآن را نردبان کمال انسانی دانست و بیان کرد: انسانِ غرق در مادیات بدون تردید راه تعالی و کمال انسانی را گم کرده است چراکه به تعالیم انسان ساز و روح بخش قران کریم تمسک نجسته است.
معاون فرهنگی دادگستری، ایجاد شیرینی بندگی در فرزندان و مأنوس نمودن آنان به قران را از راههای سعادتمند شدن فرزندان در آینده دانست و گفت: اگر بخواهیم آینده ای روشن و رو به تعالی را برای فرزندان رقم بزنیم باید آنان را مأنوس به قران و مکتب اهل بیت تربیت نمائیم.
یادآور می شود در این مراسم به دختران 9 ساله روزه اولی و پسران 14 ساله روزه اولی هدایایی به رسم یادبود تقدیم شد.

انتهای پیام