به گزارش چت دلسوز به نقل از ایسنا، رمان «دیکتاتور» نوشته رابرت هریس با ترجمه علی‌اکبر قاری‌نیت در ۴۲۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۶۹۰۰ تومان در نشر نسل نواندیش منتشر شده است.

در معرفی کتاب به قلم نویسنده می‌خوانیم: کتاب «دیکتاتور» داستان پانزده سال آخر زندگی سیسرو، سیاست‌مدار برجسته رومی است که گمان می‌رود منشی‌اش تیرو آن را به شکل زندگی‌نامه نوشته است.

این‌که مردی مانند تیرو وجود داشته و چنین کتابی را نوشته است، از واقعیت‌های مسلم تاریخی به شمار می‌رود. او در ملک خانوادگی سیسرو برده به دنیا آمد و سه سال جوان‌تر از اربابش بود؛ اما به نقل از سنت جروم بسیار بیشتر از او عمر کرد و به صدسالگی رسید.

سیسرو سال ۵۰ قبل از میلاد به تیرو نوشت: «خدمات شما در خانه و برون از آن، در روم و خارج از آن، در کارهای خصوصی و عمومی، در مطالعات و کارهای ادبی‌ام بی‌شمار است…»

«دیکتاتور» به یقین به جز اغتشاشات و جنگ‌های ۳۳-۱۹۴۵ دربردارنده پرآشوب‌ترین دوره تاریخ بشر بوده است. در آخر کتاب یک واژه‌نامه نظام سیاسی روم و نیز نقش شخصیت‌های سیاسی و نظامی آن زمان آورده شده است تا به خواننده در پیگیری سرگذشت سیسرو و فروپاشی و سقوط امپراطوری روم کمک کند.

همچنین کتاب «راندن برای شاد کردن» (ارائه تجربه مشتری در سطح جهانی به شیوه مرسدس بنز) نوشته جوزف میشلی با ترجمه سعید جعفری و مهدی خیرالهی در ۳۱۲ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه  و با قیمت ۲۸۹۰۰ تومان در نشریاد شده عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: رهاورد جوزف میشلی(نویسنده) از پژوهش‌ پیراون مرسدس بنز آمریکا، ارائه راهکارهای نوآورانه درباره افرادمحوری و نیز مشتری‌نوازی است. استیو کانن با به دست‌گرفتن سکان هدایت مرسدس بنز آمریکا تمام تلاش خود و گروه رهبری‌اش را صرف محقق ساختن شعار «بهترین یا هیچ‌چیز» کرد. این برند افسانه‌ای با آموزش مناسب کارمندان شرکت و نمایندگی‌های فروش مرسدس بنز آمریکا، اعطای قدرت به آن‌ها برای انجام کارهای خلاقانه به منظور خشنود کردن مشتریان و ارزیابی‌های مستمر و دریافت بازخورد از مشتریان، به سطح متعالی مشتری‌نوازی نائل شده است و کارمندان این شرکت نیز در یکی از بهترین اماکن کاری مشغول انجام وظایف هستند.

کتاب دیگر انتشارات نسل نواندیش، «نوع دیگر زرنگی» (راه‌هایی ساده برای تقویت هوش عاطفی جهت کارایی و موفقیت بیشتر)  نوشته هاروی دویچندورف با ترجمه علی‌اکبر قاری‌نیت است که در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهای ۲۳۹۰۰ تومان راهی بازار شده است.

در نوشته پشت  جلد کتاب آمده است: آیا دنبال کسب رضایت بیشتر در محیط کار و زندگی شخصی‌تان هستید؟ برای این منظور می‌توانید از راهبردهای شفاف موثر این کتاب برای افزایش هوش عاطفی‌تان استفاده کنید.

هوش عاطفی را «حس مشترک پیشرفته» نیز می‌گویند و به تجربه ثابت شده است که بهتر از ضریب هوشی موفقیت را پیش‌بینی می‌کند. ظرفیت‌های عاطفی‌تان برخلاف ضریب هوشی یا بهره‌ هوشی انعطاف‌پذیر، تطبیق‌پذیری و رشدپذیر هستند. چه‌بسا داستان‌های آموزنده از شرکت‌هایی هستند که از قدرت هوش عاطفی استفاده کرده‌اند و به موفقیت‌های شگرف دست‌یافته‌اند با افرادی که با تنگناهای واقعی مواجه بوده‌اند و با استفاده از هوش عاطفی و برنامه‌های عملی ساده توانسته‌اند موانع موفقیتشان را برطرف کنند. کتاب «نوع دیگر زرنگی» چشمان شمار را به روی درس‌های مهم زندگی که به فراموشی سپرده شده‌اند و چگونگی کاربرد آن‌ها باز می‌کند.

این کتاب دیدگاه‌های عمیق و راهبردهای ساده‌ای برای ساختن زندگی دلخواه در اختیارتان می‌گذارد.

«چگونه در هرکاری شکست بخوریم و باز هم برنده باشیم» نوشته اسکات آدامز با ترجمه امین فصیح‌فر نیز در ۳۲۰ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۸۹۰۰ تومان در انتشارات یادشده منتشر شده است.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است:  اگر از یک میلیاردر راز موفقیتش را بپرسید، احتمالا علاقه و اشتیاقش را دخیل می‌داند، چون با این جواب می‌تواند ما را به فکر بیندازد و اظهار فروتنی کند؛ اما می‌دانم اگر کمی بیشتر پرس‌وجو کنید به شما خواهد گفت که عوامل زیادی همچون خواستن، شانس، سخت‌کوشی، عزم قوی، هوش بالا و پذیرفتن خطر به او کمک کرده است.

در کله‌تان فرو کنید که هدف‌ها از آن بازنده‌ها و سیستم‌ها از آن برنده‌ها هستند. آن‌هایی که به نظر خوش‌شانس هستند، در واقع پایبند به روشی هستند که شانس آن‌را راحت پیدا می‌کند. در این کتاب به چندین شیوه اشاره کردم که برای من کارساز بودند. تجربه شما ممکن است متفاوت باشد اما با این حال تلاش کنید روش‌محور فکر کنید نه هدف‌محور.

همیشه به یاد داشته‌ باشید که شکست دوست شماست، شکست ماده خام موفقیت است و از او دعوت کنید. از شکست یاد بگیرید و تا زمانی که از شکست چیزی عایدتان نشده است، رهایش نکنید. این یک روش است.

همچنین کتاب «راهبردهای رشد اقتصادی» (ضدحمله) نوشته برایان تریسی و ۳۳ نویسنده و رهبر تجاری پیشرو در سراسر جهان با ترجمه علی‌اکبر قاری‌نیت در۳۲۰ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهای ۳۰۹۰۰ تومان در انتشارات نسل نواندیش در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: با دگرگونی شدید اقتصادی همه ما بر این نکته واقفیم که در اقتصاد جدید و در هر بخش از مسیر کارهای تجاری‌مان با چالش‌های زیادی مواجه هستیم. شرایط و قواعد جدید جایگزین سنت‌ها و اوضاع پیشین شده‌اند و این موضوع امکان یافتن مسیر موفقیت را دشوار می‌کند. در این کتاب معتبر جدید، تیمی متشکل از ۳۴ رهبر تجاری ممتاز از سراسر جهان با تجربیات و سوابق بسیار گوناگون، ایده‌های خود را درباره چالش‌های موجود و روش‌های سودآوری سازمان‌ها با شما در میان می‌گذارند.

با خواندن این کتاب، در می‌یابید که نویسندگان و مفاهیم آن بسیار متنوع هستند. داستان‌های افرادی را خواهیم خواند که با تلاش و کوشش و خودساختگی توانسته‌اند خود را از فرش به عرش برسانند و در زمره بهترین رهبران تجاری جهان قرار بگیرند. این رهبران طرف‌دار راهبردهایی هستند که شاید در ظاهر شگفت‌آور به نظر برسند. خوشبختانه هرکدام از نویسندگان این کتاب بهترین توصیه‌ها و پیشنهادها و تجارب خودشان را با شما در میان گذاشته‌اند، بنابراین می‌توانید از این راهبردها در کسب و کارتان استفاده کنید.

همچنین چاپ دوم کتاب «استثنا باشید!» نوشته دارن هاردی با ترجمه فریبا جعفری نمینی در ۱۹۹ صفحه با تیراژ ۱۰۰۰ جلد و قیمت ۱۹۹۰۰ تومان در انتشارات یادشده راهی بازار شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: هرکدام از ما مخلوق بی‌نظیری هستیم؛ یک استثنا؛ کسی که می‌تواند خود، زندگی، خانواده و دنیایش را تغییر دهد!

این تعارف نیست، حقیقتی‌ است که آن را از یاد برده‌ایم.

اما چرا تعداد افراد شکست‌خورده بیش از انسان‌های موفق است؟ چرا این‌قدر فقر در دنیا وجود دارد؟ چرا آمار طلاق تا این اندازه بالا رفته است؟ چرا اندوه بر شادی چیره شده است؟ چرا رویاها مغلوب ترس‌ها شده‌اند؟ چرا… چرا دنیا جایی بسیار هراسناک برای زندگی به نظر می‌رسد؟ جایی که انگار ما باید به ناچار در جاده‌هایی نامرئی خلاف جهت آرزوهایمان جلو برویم!

کتاب‌های زیادی  برای راهنمایی افراد به سوی موفقیت نوشته شده است. بعضی بر این اساس نوشته شدند که انگیزه ایجاد کنند، بعضی در پی آن هستند که جسارت بدهند و بعضی نیر توصیه می‌کنند بنشینید و موفقیت را تجسم کنید تا آن را به دست‌ آورید؛ اما کتابی که در دست دارید یک فرق اساسی با همه این‌ها دارد، این کتاب فقط در پی آن است که روش‌های عملی و استراتژی‌هایی را به شما بیاموزد که شما را قدم به قدم جلو می‌برد و به نتیجه می‌رساند.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که واقعا می‌خواهید زندگی‌تان برای همیشه تغییر کند، این کتاب مخصوص شماست، زیرا دستورعمل‌های شخصی را در آن می‌خوانید که زندگی‌اش ثابت کرده است می‌توان یک استثنا بود!

انتهای پیام